Dodany: 2011-11-24 10:14:47

 

Kim jest księgowaKsięgowa praga to wykwalifikowana, wykształcona osoba, zajmująca się zawodowo sprawami z zakresu rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji wszelkiego rodzaju.

 

Bardzo ważnym uprawnieniem, jakie powinna posiadać księgowa praga jest oczywiście państwowy certyfikat, dzięki któremu księgowa praga może prowadzić własne biuro rachunkowe. Większe firmy, duże korporacje zatrudniają na stałe księgową, aby mieć stały dostęp do jej usług i chcąc być jedynym zleceniodawcą tejże księgowej. Księgowa pracuje etatowo także w instytucjach takich, jak szkoły, ośrodki zdrowia, szpitale i inne państwowe jednostki. Oprócz księgowych, które pracują w instytucjach budżetowych państwa, jest wiele księgowych, które prowadzą własną działalność w postaci właśnie biura rachunkowego.

 

Jest to zawód zazwyczaj dobrze płatny i ceniony w społeczeństwie ze względu na dużą odpowiedzialność wykonywanej pracy. Księgowa nie może sobie pozwolić na żadne uchybienia w swojej pracy, która wymaga systematyczności i dokładności. Bardzo cenione księgowe są wręcz rozchwytywane przez firmy. Dobra księgowa to zazwyczaj prawie najważniejsza osoba w firmie, ponieważ dzięki jej pracy przedsiębiorstwo może prawidłowo funkcjonować..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kim jest księgowa
Nick: