Dodany: 2011-11-24 10:23:23

 

Jak zostać księgowąZawód, jakim jest księgowa praga może być doskonałym sposobem na dobry zarobek, ale też niesie za sobą wielką odpowiedzialność. Żeby zostać księgową, należy zdobyć odpowiednie umiejętności i kwalifikacje.

 

Kwalifikacje to przede wszystkim szkoła wyższa, najlepiej kierunkowa oraz certyfikat państwowy. Umiejętności możemy zdobyć dzięki chociażby praktyce w biurach rachunkowych oraz instytucjach państwowych. Szkoła wyższa to co najmniej pięć lat solidnej nauki, kończącej się egzaminem dyplomowym i pracą magisterską. Certyfikat państwowy możemy zdobyć mając wyższe wykształcenie i kilka lat praktyki w zawodzie księgowego. Musimy zgłosić się do egzaminu, dzięki któremu będziemy funkcjonowali na państwowej liście doradców podatkowych.

 

Dzięki takim kwalifikacjom możemy założyć własne biuro rachunkowe i pracować tam jako niezależna księgowa praga. Według wielu ludzi zawód, jakim jest księgowa praga cieszy się prestiżem i coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. Podatki zawsze będą dla niektórych z nas czarną magią, dlatego księgowa jest bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak zostać księgową
Nick: