Dodany: 2011-11-24 11:09:34

 

Na czym polega forma tabelaryczna księgowościCo to jest forma tabelaryczna księgowości? Na czym ona polega? Z takimi pytaniami spotykają się kandydaci na księgowych, którzy przygotowują się do państwowego egzaminu poświadczającego ich umiejętności. Księgowa praga potrafi odpowiedzieć na wszystkie tego typu pytania.

 

Forma tabelaryczna księgowości to jedna z technik rejestrowania zdarzeń gospodarczych w księgowości. Technika polega na tym, że księgowa praga rejestruje zdarzenia w sposób chronologiczny i oczywiście systematyczny. Wszystkie operacje gospodarcze muszę pojawić się wedle tejże techniki księgowania w księdze głównej, inaczej mówiąc w dzienniku tabelarycznym.

 

Nazwa pochodzi od tabeli, dzięki której wszystkie opisy zdarzeń są widoczne w sposób przejrzysty i klarowny. Chronologia zdarzeń jest bardzo istotna, ponieważ dzięki temu w łatwy sposób możemy odnaleźć interesujące nas zagadnienie. Poza tym księgowa praga może szybko odnaleźć błędy, które zdarzają się rzadko, ale nikt nie jest nieomylny i każdemu może przytrafić się nawet najmniejszy błąd w pracy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Na czym polega forma tabelaryczna księgowości
Nick: