Dodany: 2011-11-24 11:11:44

 

Czym jest księgowość przebitkowaKsięgowość przebitkowa to jedna z technik prowadzenia księgowości przez osobę, jaką jest księgowa praga. Jest to forma ręcznego zapisu, ale można w tej technice zastosować również maszynę księgującą, jakiej używa właśnie księgowa praga.

 

Co więcej, księgi są tutaj zastępowane luźnymi kartami, kontami, które tworzą kartotekę. Przy tej metodzie księgowania księgowa praga często używa kalki, dlatego ta forma jest nazywana przebitkową. Wielką zaletą tej formy jest możliwość podziału pracy i wielości kont. Ważnym elementem księgowości przebitkowej są właśnie co najmniej dwa egzemplarze dokumentu, czyli oryginał i kalka, czyli kopia. Błędy przy księgowości przebitkowej można odnaleźć w bardzo prosty sposób i łatwiej jest poprawić jedną kartę.

 

Forma księgowości przebitkowej jest bardzo ceniona przez doświadczonych księgowych, którzy pamiętają czasy bez komputerów i innych nowinek technicznych, ułatwiających współcześnie pracę w księgowości. Pomimo komputeryzacji dawne metody są nadal bardzo często stosowane.Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest księgowość przebitkowa
Nick: