Dodany: 2011-11-24 11:23:26

 

Czym jest księgowość rejestrowaKsięgowość rejestrowa, podobnie jak księgowość tabelaryczna oraz przebitkowa, jest formą zapisu księgowego, jaki stosuje księgowa praga.

 

Księgowość rejestrowa zapisuje operacje rachunkowe. Jej głównym urządzeniem księgowym jest rejestr zakupu oraz sprzedaży usług. Dany rejestr ukazuje nam przebieg zdarzenia, czyli datę zdarzenia gospodarczego, nazwę działalności i adres oraz rodzaj zdarzenia a także jego kwotę. Istnieje wiele rejestrów na przykład rejestr kosztów, bankowy, sprzedaży. Jak każda metoda księgowości, księgowość rejestrowa ma swoje wady i zalety. Do zalet księgowa praga zalicza możliwość rozłożenia pracy na kilka osób, sposób bieżącego księgowania, łatwa kontrola i analiza zdarzeń. Natomiast wady jakie wylicza księgowa praga to między innymi trudność zapisów i ich skomplikowanie.

 

Księgowość rejestrowa jest może skomplikowana, ale przy tym bardzo rozpowszechniona i popularna wśród biur rachunkowych, ponieważ jest to dobra forma księgowania w przypadku operacji masowych, na większą skalę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym jest księgowość rejestrowa
Nick: