Dodany: 2011-11-24 11:29:15

 

KapitałKapitał to zagadnienie niezwykle istotne w dziedzinie księgowości i jego znajomość jest także sprawdzana na egzaminie państwowym na doradcę podatkowego, jakim jest księgowa praga. Kapitał oznacza środki finansowe czyli aktywa niezbędne do otworzenia działalności gospodarczej oraz jej rozwoju.

 

Kapitał jest wartością pieniężną, która ma na celu ciągłe pomnażanie się w przedsiębiorstwie. Raz włożony kapitał musi zaowocować w coraz większe i większe środki na naszym koncie. Nie możemy dopuścić do zmniejszenia kapitału początkowego i w takim celu zatrudniamy osobę, jaką jest księgowa praga. Księgowa praga będzie sprawowała pieczę nad naszym kapitałem i jego obrotami na rynku. Kapitał istnieje w kilku formach, między innymi finansowej, technologicznej oraz towarowej.

 

Finansowa forma to środki pieniężne, technologiczna to patenty oraz prawa autorskie, a towarowa to oczywiście nasze towary i usługi, które sprzedajemy i ich celem jest przynoszenie widocznych zysków. Właśnie księgowa praga oferuje nam pakiet usług, w tym prowadzenie rejestru naszego kapitału..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kapitał
Nick: