Dodany: 2011-11-24 11:33:27

 

Zysk Zysk jest pojęciem z zakresu księgowości, ekonomii, prawa finansowego oraz dziedzin im podobnych. Zyskiem księgowa praga nazywa dochód naszego przedsiębiorstwa.

 

Zysk jest przeciwieństwem straty. Zysk zawsze wiąże się z rozwojem firmy i jej płynnością finansową, o którą dba księgowa praga. Istnieją różne rodzaje zysku, miedzy innymi księgowy, ekonomiczny, kapitałowy oraz normalny. Właśnie księgowym zyskiem zajmuje się przede wszystkim księgowa praga, która oblicza wynik finansowy na podstawie zysków i strat w naszej firmie. Zysk ekonomiczny jest zmniejszony o wartość odsetek kapitałowych od zysku księgowego i jest nazywany zyskiem nadzwyczajnym. Normalny zysk to taki, jakiego oczekuje przedsiębiorca. Natomiast zysk kapitałowy to wzrost kapitału, czyli jego wartości.

 

Zysk to słowo klucz do sukcesu firmy. Każdy przedsiębiorca marzy o płynnym zysku bez żadnych strat. Jednak w każdej, nawet największej firmie zdarzają się dobre i złe czasy. Najważniejsze jest dobre podejście i dobra księgowa, która potrafi właściwie zareagować w odpowiednim momencie..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zysk
Nick: