Dodany: 2012-02-27 08:17:56
 

Czym są podatkiObowiązek jakim jest rozliczenie pit 2011 spoczywa na każdym mieszkańcu naszego kraju. Nie ma tutaj większego znaczenia czy rozliczać się będziemy jako osoba fizyczna zy firma. Określone w ustawie terminy obligują nas do tego, iż do 1 kwietnia roku następnego po prostu musimy złożyć zeznanie podatkowe.

 

Podatki są to bowiem nałożone przez państwo obowiązkowe świadczenia na jego rzecz dzięki czemu może ono realizować nie tylko politykę wewnętrzną i zewnętrzną. Podatki rozliczane przez rozliczenie pit 2011 to także możliwość utrzymania państwowych jednostek takich jak policja, służba zdrowia czy państwowa straż pożarna. Dzięki wpływom podatkowym istnieje również możliwość finansowania działalności samorządu terytorialnego, urzędów miast, gmin oraz powiatów.

 

Owszem mogą one również zarabiać lecz większość środków pochodzi z opłacanych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych bądź prawnych. Państwo to jednak swoistego rodzaju aparat, któremu przeciwstawienie się jest niemożliwe, a rozliczenie pit 2011 to jedyny skuteczny sposób na to aby nie napytać sobie biedy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są podatki
Nick: