Dodany: 2012-02-27 08:33:32
 

Kto ustanawia podatkiUstanawianie podatków to domena Sejmu oraz Senatu, który zatwierdza wszelkie akty prawne, jakie wychodzą mówiąc najprościej spod ręki Sejmu. Oczywiście aby mogły wejść w życie muszą zostać najpierw przegłosowane a to dzieje się właśnie w Sejmie.

 

Od chwili ich ustanowienia musi upłynąć jeszcze czas do wejścia w życie i dopiero wówczas rozliczenie pit 2011 stanie się wiążące dla każdego polskiego obywatela. Jednakże z tej formy rozliczenia korzystać będą nie tylko osoby fizyczne ale także przedsiębiorcy, którzy przy pomocy znajdujących się w urzędach skarbowych deklaracji będą rozliczać uzyskane w roku poprzednim dochody.

 

Jednakże rozliczenie pit 2011 będzie odbywać się na innych deklaracjach aniżeli będzie to czynić osoba fizyczna czy prowadząca pozarolniczą działalność gospodarczą na zasadach ogólnych, gdzie występowanie poszczególnych składników przeznaczonych do produkcji wymagać będzie osobnych form rozliczeń .Inne będą więc nie tylko stawki podatkowe lecz również nazwy deklaracji na których dokonywane jest rozliczenie pit 2011 wysyłane do odpowiednich urzędów skarbowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Kto ustanawia podatki
Nick: