Dodany: 2012-02-27 08:35:42
 

Jakie funkcje pełnią podatkiFunkcje jakie pełnią podatki są różnorakie. Najważniejszą z nich jednak jest oczywiście to, że poprzez oddawane do urzędów skarbowych rozliczenie pit 2011 państwo może realizować wszystkie zadania związane z utrzymaniem jego najważniejszych struktur a więc zapewnienie bezpieczeństwa najważniejszym osobom w państwie takim jak prezydent, premier, minister spraw wewnętrznych oraz zagranicznych.

 

Prócz nich rozliczenie pit 2011 pozwala utrzymać takie formacje jak policja, straż pożarna czy służba zdrowia. Dzięki wpływom podatków do budżetu państwa, może ono również przekazywać środki do samorządów gminnych, powiatowych i wojewódzkich które dzięki nim mogą realizować zadania własne oraz zlecone innym podmiotom na zasadzie partnerstwa publiczno – prywatnego, głównie związanych z prawidłowym funkcjonowaniem jednostek samorządu terytorialnego.

 

Dlatego też rola przypisywana podatkom uzyskiwanym właśnie przez rozliczenie pit 2011 jest tak doniosła i nie żadna gospodarka nie mogłaby się bez niej obejść..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jakie funkcje pełnią podatki
Nick: