Dodany: 2012-02-27 08:37:18
 

Skala podatkowaWykonując rozliczenie pit 2011 nie wielu z nas zastanawia się tak naprawdę nad pojęciem skali podatkowej, choć termin bardzo często się pojawia. Nie jest to jednak bardzo trudne pojęcie. Skala podatkowa na której opiera się w głównej mierze właśnie rozliczenie podatku dochodowego to progi podatkowe według których rozliczenie pit 2011 jest dokonywane corocznie przez każdego podatnika.

 

Nie ma więc większego znaczenia to w jakiej formie będzie ono prowadzone. Rozliczać się musi każdy: osoba fizyczna bądź firma. Różnice występować będą tylko i wyłącznie w wyglądzie szablonów a konkretnie komórek na których dokonywane będzie rozliczenie pit 2011. W nich właśnie będzie konieczność umieszczenia nowych stawek podatkowych i rozliczenie się według skali. Zasadą jej działania jest oczywiście to, że im więcej zarabiamy tym wyższy próg podatkowy będzie nas obowiązywał.

 

W naszym porządku prawnym przewidziano dwa rodzaje stawek 34 oraz 45% wysokości uzyskiwanych w poprzedzającym roku dochodów. Składając rozliczenie podatku musimy zmieścić się również w terminie do końca roku następnego poprzedzającego rok podatkowy..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Skala podatkowa
Nick: