Dodany: 2012-02-27 08:45:16
 

Podatek PITPolski system podatkowy przewiduje kilka rodzajów podatków dopasowanych do statusy osoby bądź firmy. Oczywiście jedynie tylko te podmioty odprowadzają podatki. Państwo nie jest do tego zobowiązane.

 

Jego rolą jest ich pobór. Jednym z najważniejszych z punktu widzenia każdego podatnika, rozliczającego się poprzez rozliczenie pit 2011 jest podatek PIT a więc świadczenie na rzecz państwa w formie niepieniężnej opłacalnego przez osoby fizyczne od uzyskiwanych przez nie dochodów. Nie trudno jest więc zauważyć, że będą to wszystkie dochody pochodzące z różnych źródeł. Oczywiście te, które zostały ujęte na deklaracji. Szara strefa, gdzie nie obowiązuje rozliczenie pit 2011 niestety to również bolączka. Niestety jest wiele prawdy w słowach, że w Polsce inaczej się nie da.

 

Dlatego też ewidencji dochodów będą podlegać wszelkie dochody z pracy zarobkowej, kontraktów zagranicznych, praw wynikających z posiadania papierów wartościowych takich jak akcje w formie dywidendy które opodatkowane są 19% podatkiem. Dlatego właśnie podatek PIT to tak naprawdę najważniejszy z wszystkich, które przychodzi płacić. Większość z nas poprzez rozliczenie pit 2011 rozlicza się pracując na etacie.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek PIT
Nick: