Dodany: 2012-02-27 08:49:17
 

Podatek VAT Jednym z podatków, który musimy zapłacić jest oczywiście ten, którym obarczone są zakupy towarów oraz usług, zwany jednocześnie podatkiem VAT. Najważniejszą jego cechą jest oczywiście to, że do jego opłat zmuszeni są przede wszystkim nabywcy.

 

Podatek ten jest bowiem przerzucany ze sprzedawcy na kupującego. Obecnie też została zmieniona jego stawka a więc wynosi ona już nie 22% lecz 23, co stało się wynikiem bardzo dużej konsternacji społeczeństwa, które przez rozliczenie pit 2011 musi już uwzględnić jego wyższą wartość.

 

O ile samo rozliczenie nie pociągnie za sobą większej konieczności sprawdzania wszystkich tabel w programie do rozliczeń o tyle już sami płatnicy muszą dokładnie przepisywać do programu prowadzącego rozliczenie pit 2011 wszystkie dane podane na posiadanych formularzach. Nawet drobna pomyłka może kosztować cenny czas. Może rodzić również bardzo poważne skutki prawne, kiedy jej w porę nie wyłapiemy oraz nie usuniemy nieprawidłowości zauważonych przez organy skarbowe. Wykonując rozliczenie pit 2011 nie zawsze wszystko wyłapie za nas program i nie zawsze sami również będziemy w stanie to uczynić..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Podatek VAT
Nick: