Dodany: 2012-05-23 12:43:00
 

CłoW ostatnich latach bardzo popularną metodą zakupu samochodów były oczywiście wyjazdy zagraniczne, między innymi do Niemiec. Nie uszło więc żadnemu z nas, kto pokusić się chciał o sprowadzenie lepszej jakości auta z za naszej zachodniej granicy, iż przyjdzie zapłacić cło a więc opłatę stanowiącą wpływ do budżetu państwa w celu finansowania jego działalności dzięki przemieszczaniu się towaru przez granicę celną.

 

Cło więc jest w swej strukturze bardzo podobna do podatków z tą tylko różnicą, że okres jego zapłaty jest znacznie krótszy. Nie ulega jednakże najmniejszej wątpliwości, że częstokroć mogą wystąpić pewne trudności z obliczeniem jego wysokości. Z kłopotów wybawić nas może oczywiście biuro rachunkowe szczecin które zajmie się nie tylko dostarczeniem końcowych dokumentów do urzędu celnego lecz również przygotuje je i wypełni. Należy jednakże pamiętać o tym, że biuro rachunkowe szczecin może żądać od nas uiszczenia za tą usługę pewnej opłaty.

 

Musimy być tego świadomi zwłaszcza wówczas, kiedy zakupu dobra poza granicami naszego kraju dokonujemy po raz kolejny. Nie umniejsza to faktu, że nie ważne czy będziemy płacić cło czy też inną daninę na państwo biuro rachunkowe szczecin zawsze będzie służyło pomocną dłonią..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Cło
Nick: